nekem beváltak 🙂
VÁLTOZTATNÁL? ÍGY KEZDJ BELE!
Legutóbb arról írtam, hogyan hagyj fel az örlődéssel, hogyan tégy különbséget tény és vélemény között, mert ez gyakori téma a coaching üléseken. Ha tartósan jobban akarod érezni magad, akkor nem elég másképp gondolnod az életedre, hanem célszerű változtatnod is rajta.
Beépíteni, napi gyakorlattá tenni azokat a sikerszokásokat amiket megfigyeltél másoknál.
„Az emberek nem a jövőjükről döntenek, hanem a szokásaikról. Aztán a szokásaik döntenek a jövőjükről.” (F.M. Alexander)
Jól hangzik igaz? Csak író nehéz szokást kialakítani. Stressz helyzetben, pl szinte mindig a régi megrögzült mintákat vesszük elő. Ha fáradtak vagyunk, akkor is a régi rutint folytatjuk. Ha nem vagyunk résen észrevétlenül visszaszivárognak a régi „rossz” szokásaink. Nem véletlenül tipikus coaching téma ez is, hiszen a visszaesések elég frusztrálóak.
Jó hír, hogy minél régebb óta gyakorolsz valamit, annál jobban a részeddé válik, annál könnyebb kitartani. Az első időszak a legkritikusabb.
Hoztam Neked most is pár trükköt:
- használd a képzeleted, azaz a vizualizáció erejét. Fogalmazd, rajzold meg magadnak, hogy milyen emberré akarsz válni. Milyen a Te legjobb éned? Minél színesebb, élettel telibb a kép, annál jobban hív, annál inkább segít legyőzni a fejedben sutyorgó tévútra vivő „Kisördögöt”. Én azt a 3 tulajdonságot, amit szeretnék magamban erősíteni, beírtam a határidőnaplóm elejébe, hogy minden nap emlékeztethessem magam rá.
- Írhatsz – én szoktam 🙂 – egy érzelmektől átitatott, színes lelelkesítő fogalmazást is arról, amikor már megvalósult a célod.
- először naponta, aztán hetente, végül havonta tekints vissza! Ha haladtál, bátran dicsérd meg Magad, akár a tükör előtt is. Ha visszaléptél, akkor a romboló önvád, ferde vélemények helyett, légy tényszerű, tárgyilagos. Kezdd újra, kezd egy kicsit másképp! (Na itt szokott a coach a képbe kerülni).
- Figyeld meg magad, hol csúszik el a dolog. Tedd a szokásgyakorlást a lehető legkönnyebbé magadnak, és szabadulj meg minden gátló, elterelő lehetőségtől. „Némíts el” minden „szirént” a közeledben, és „hangosítsd” fel a vágyott képed. Kicsit pontosabban: kerüld e kísértésbe vivő helyzeteket. Pl. menj más úton haza, és kerüld el a pékséget, cukrászdát, vagy épp táskás -cipős bárakármis, üzletet, ne tarts olyant otthon, amit jobb nem meginni, vagy meginni. Felhangosítani pedig úgy tudod a vágyad, hogy olyan társaságot választasz, akik segítenek a megvalósításban. Vagy keresel fotót vágyott állapotról, és kiteszed magadnak oda, ahol rajtad kívül csak azok látják, akik támogatnak. Beállíthatod képernyőháttérnek is. A lényeg, hogy minél többször láthasd!
Tudod azt mondják, hogy
„vedd körül magad olyan emberekkel akik sokkal inkább a jövődre emlékeztetnek, sem mint a múltadra”.
Ezért jó, ha nem hagyod ki az 1. feladatot, és megfogalmazod, milyen emberré is szeretnél válni.
Nincs egyenrecept. Mindenkinek testreszabott, egyéni játékszabályokkal működik az élete.
Légy türelmes, de kitartó! Nézz vissza időnként, és meríts erőt a megtett útból, és ünnepeld meg a sikereidet! Örömmel sokkal könnyebb! Végül is ez az élet célja. Nem?
Tetszett a cikk? Gyere, nézz szét a Facebook oldalamon!
https://www.facebook.com/GaraiOrsolyaCoach/
A zárt csoportomban időről időre önismereti kérdéseket, feladatokat osztok meg:
https://www.facebook.com/groups/470268560099785/
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: